Roller POTY 2020 SPARTA

Dostępność: brak towaru
Cena: 14 080,00 zł 14080.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Od pierwszej edycji z 2003 roku, Pióro Roku stało się synonimem luksusu i najwyższej klasy ręcznego rzemiosła.

Tym razem design pióra inspirowany jest bohaterami Sparty: współgrają w nim nieposkromiona aura, unikalna siła i nienaganna estetyka.

Nieprzemijający mit To właśnie w “średniowieczu” starożytności zaczęła świecić gwiazda Sparty. Pomiędzy 1050 a 800 r. p.n.e. zdobywcy z plemienia Dorów osiedlili się na żyznym południu Peloponezu i założyli miasto Sparta, które później zyskało na znaczeniu niemal równemu Atenom. Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni i małej liczby mieszkańców, jego wpływy i siła militarna rosły. Nawet potężni Persowie musieli uznać wyższość armii króla Leonidasa. Dominacja Sparty trwała do końca IV wieku p.n.e., ale jej fascynujący mit budzi emocje po dziś dzień.

Niezłomni wojownicy

Dzisiaj przymiotnik spartański jest synonimem słów rygorystyczny i twardy, w końcu to herosi antycznej Grecji wyznaczyli standardy dyscypliny i stworzyli definicję prawdziwego wojownika. Wszystko dla państwa i jego sił: w oparciu o to bezkompromisowe przykazanie już od najmłodszych lat Lacedemończycy poddawani byli rozmaitym testom sprawności, wytrzymałości oraz odwagi i szkoleni na elitarnych żołnierzy zawsze gotowych do walki. Wartości takie jak duma, honor i absolutna lojalność są również przekazywane przez Pióro Roku 2020. Siedem, surowych diamentów o łącznej wadze 0,35 karata na korpusie jest symbolem wytrzymałości i wyjątkowości niezłomnych Spartan. To nie przypadek, że słowo diament określające najtwardszą znaną substancje występującą w przyrodzie pochodzi od greckiego słowa Adamas - niepokonany, niezniszczalny.

Perfekcyjne narzędzie

Legenda niezwyciężonych Spartan narodziła się podczas wojen perskich i bitwy pod Termopilami w 480 r. p.n.e. Niestety król Leonidas poległ, ale jego armia triumfowała i pokonała potężnego wroga. Obok mitycznej odwagi greccy herosi zawdzięczali swoją wyższość odpowiedniemu wyposażeniu bojowemu. Zbroja była idealnie dopasowana do ciała wojownika, ciężkie tarcze oznaczone grecką literą Lambda (od Lacedemończyków) doskonale nadawały się do obrony. Korynckie hełmy z zakrzywionym pióropuszem inspirowanym szyją dumnego konia wykonywane były z jednego kawałka brązu.

Pióro Roku 2020 zostało stworzone w surowym stylu rzemiosła kowalskiego dzięki któremu spartańskie zbroje, miecze i tarcze stały się symbolem trwałości, wytrzymałości i estetyki.

Legenda Sparty i jej bohaterów żyje w Piórze Roku 2020.

Design, detale i ręczne rzemiosło tej ekskluzywnej kolekcji były wzorowane na zbroi i broni greckich herosów.

Platerowany rutenem, matowy, piaskowany korpus przypomina strój wojownika, frezowana dekoracja nawiązuje do pasa ochronnego wokół bioder, a strefa uchwytu została ukształtowana anatomicznie na wzór napierśnika.

Dodatkowe nity wzmacniające i udoskonalające antyczną zbroję odzwierciedla siedem, ręcznie inkrustowanych diamentów o łącznej wadze do 0,35 karata zdobiących korpus rollera i symbolizujących niezłomność, siłę oraz wyjątkowość odważnych Spartan.

Skuwka i zakończenie Pióra  kulkowego Roku 2020 są polerowane na wysoki połysk. Sprężynujący klips odwzorowuje pióropusz hełmu korynckiego.

Roller wieńczy znak Lambda, niegdyś dumnie zdobiący Lacedemońskie tarcze. Symbol przedstawiony jest w formie lakierowanej intarsji i otoczony inną charakterystyczną grecką dekoracją – meandrem, którego nieprzerwana linia symbolizuje nieśmiertelność.

Roller wykonany jest z metalu platerowanego rutenem.

Waga pióra to ok.113 gr, długość 143,7 mm.

Powstało tylko 90 sztuk rollerów na cały świat.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl