Pióro POTY 2021 Rycerze

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 22 000,00 zł 22000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Pióro Roku 2021 powstało w hołdzie dla herosów Średniowiecza. Jednocześnie nawiązuje do historii marki Faber-Castell, która świętowała właśnie 260 lat, a swoją niepowtarzalną tożsamość zawdzięcza wielowiekowej tradycji szlacheckiego rodu Castell. 

Hrabiowie i lordowie Castell bronili rycerskich cnót. Stąd też charakterystyczny motyw na logo Faber-Castell z dwoma walczącymi rycerzami, którzy zamiast lanc dzierżą ołówki - ikonę marki.

Rycerskość w dzisiejszych czasach to niezwykle już rzadka i poszukiwana cnota. Heroizm, szczodrość i męstwo były podstawowymi wartościami średniowiecznych rycerzy. Przygotowywanie do tej wyjątkowej roli trwało aż czternaście lat. Młodzieńcy od 7 roku życia opanowywali sztukę walki mieczem, jazdy konnej, polowania, pływania, wspinaczki, ale też i tańca. Oprócz tężyzny fizycznej i odwagi ważną kwestią był również rozwój duchowy. Po zakończeniu szkolenia dwudziestojednoletnich mężczyzn pasowano na rycerzy. Niewątpliwie był to zaszczyt i niezwykła nobilitacja.

Pióro Roku 2021 jest przepełnione symboliką atrybutów rycerskich. Podobnie jak w przypadku rycerskich mieczy, każdy egzemplarz pióra charakteryzuje się unikatowym wzorem. Część przednia pióra nawiązując do rękojeści miecza została opleciona brązowym paskiem wykonanym z naturalnej skóry. Dzięki temu rozwiązaniu pióro nie ślizga się w dłoni w trakcie pisania.

Skuwka nawiązuje do delikatnej konstrukcji kolczugi, a jej matowa, antracytowo-szara powierzchnia wzmocniona jest wytrzymałą tytanową powłoką wykonaną w technologii PVD. Korona skuwki pokryta została warstwą tytanu, a jej surowość nawiązuje do kształtu blanek murów obronnych i baszt.

Kolejnym ważnym symbolem rycerskiego życia był krzyż heraldyczny, zwany krzyżem nadziei, który w piórze Roku 2021 znalazł się w koronie skuwki. W czasach średniowiecznych uważano go za symbol wiary w zwycięstwo i umieszczany był często w herbach, chorągwiach i na tarczach.

Tłok pióra ozdobiony został wyselekcjonowanym granatem - kamieniem szlachetnym o rubinowym odcieniu. Szlif kamienia idealnie rozprasza światło. W dobie średniowiecza czerwony rubin w wykończeniu broni, biżuterii i insygniach władzy stanowił symbol oświecenia i prawdy. 

Nieodzownym towarzyszem każdego wojownika stawał się miecz, bez którego poznanie tajników sztuki walki nie miałoby większej wartości. Stawał się nie tylko bronią używaną na polu bitewnym, ale pełnił też funkcję symbolu statusu właściciela. Podobnie jest w przypadku pióra POTY 2021, które zasługuje na szczególną uwagę. Z pewnością wyróżni szczęśliwego posiadacza z racji mocno ograniczonego nakładu. Pióro to zostało wyprodukowane w ścisłym limicie 375 egzemplarzy.

Pióro wyposażono w zamknięty system napełniania i stalówkę wykonaną z 18 karatowego złota platerowanego rutenem.

Pióro wykonano z damasceńskiej stali, a niektóre elementy pokryto powłoką tytanową  PVD.

Waga pióra to 100 gram a jego długość to 137,6 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl