Jakie narzędzie wybrać do pisania ręcznego?

pisanie ręczne

Pisanie ręczne wielu dorosłych odstrasza, ponieważ nie mają porządnego narzędzia, którym mogliby to robić. Często w szkole wybieramy długopis albo pióro nie znajdujemy żadnej przyjemności w posługiwaniu się nimi, podczas kiedy dobrze dobrane przybory wręcz proszą nas o to, abyśmy regularnie po nie sięgali. Jednak znalezienie ich nie jest wcale łatwą sztuką i liczy się praktycznie wszystko w ich budowie.

Najtańsze przybory, po które zdecydowanie sięgamy najczęściej, są przeważnie najgorszej jakości. Koniecznie zwróć uwagę na obudowę długopisu, który kupujesz. Jeśli będzie ona śliska, może Ci być niewygodnie nią pisać, to samo tyczy się jego kształtu lub wielkości średnicy. Źle dobrany do naszej ręki długopis będzie zmuszał nas do złej techniki trzymania go, a w konsekwencji trudności z samym pisaniem. Ważny jest też tusz, który się w nim znajduje. Długopisy żelowe łatwo się rozmazują, więc osoby leworęczne nie powinny po nie sięgać.

W przypadku pióra sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Tu nie tylko obudowa i jej kształt mają znaczenie, ale także sposób, w jaki uzupełniamy je w trakcie pisania. Wkłady możemy bardzo łatwo wymienić, ale wiele osób preferuje pompkę i nabieranie atramentu prosto z kałamarza. Nie mówiąc już o stalówce, która nie tylko możemy mieć różne grubości, ale także kształty, które w znacznym stopniu będą wpływały na linię, którą jesteśmy w stanie za jej pomocą narysować.