Czego nie może zabraknąć w wyprawce szkolnej?

wyprawka szkolna

Przygotowanie wyprawki szkolnej dla dziecka często łączy się z długimi godzinami poszukiwań w różnych sklepach idealnie wyglądających zeszytów, kredek czy plecaka. W tym roku warto jednak postawić na ekologiczne rozwiązanie i na początku kupić tylko to, co będzie niezbędna, a w czasie roku dokupywać inne przedmioty. Nie trzeba bać się, że znikną ze sklepów, na stoiskach plastycznych zawsze znajdzie się to, czego się szuka.

Najważniejszą rzeczą zawsze będzie plecak albo tornister. Taki przedmiot nigdy nie może być na kółkach, chyba że dziecko będzie używało go tylko i wyłącznie jako walizkę, ponieważ może źle wpłynąć na jego plecy. Nie musi być duży, w pierwszych klasach szkoły podstawowej dziecko będzie szybko rosnąć, a do tego jego gust dynamicznie się zmienia, więc nie można wtedy myśleć o zakupie na całe lata.

W przypadku zeszytów zakupy są w zasadzie dowolne, trzeba tylko dostosować się do wytycznych przychodzących do szkoły odnośnie rodzaju kartek, grubości zeszytu i ich ilości. Piórnik jest obowiązkowy, to w nim dziecko będzie trzymało swoje długopisy albo pióro.

Kolor pisadeł powinien być dostosowany do wytycznych nauczyciela, chyba że ten nie ma szczególny wymagań. W piórniku poza długopisem musi znaleźć się też ołówek, gumka i temperówka oraz wszystkie dodatkowe, kolorowe akcesoria, na jakie ma ochotę dziecko, żeby mogły polepszać każdy jego dzień w szkole albo zajęcia dodatkowe.