Co kupić na prezent osobie z pracy?

Pióro wieczne

Z okazji mikołajek albo urodzin często kupuje się współpracownikom prezenty. Sztuką jest jednak wybrać je w taki sposób, żeby osoba obdarowywana nie poczuła się rozczarowana albo niezadowolona. Nie należy wydawać na nią fortuny. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się w takim wypadku gadżety z personalizowanym grawerem albo gotowe kosze prezentowe, ale można podejść do tego tematu inaczej.

Stylowe przybory wykorzystywane w pracy

Jeśli osoba, której dajesz prezent, zajmuje się czymś kreatywnym w waszej pracy, to być może dobrze sprawdzi się dla niej zestaw porządnych cienkopisów, długopis albo nawet pióro. Dla współpracownika, o ile tylko lubi swoje stanowisko, doskonale sprawdzą się gadżety, które często wykorzystuje w pracy, na przykład elegancki notes oprawiony w skórę, zestaw narzędzi najnowszej generacji albo organizer na biurku, jeśli dana osoba od dawna narzeka, że wszystko się jej na nim gubi. Takie prezenty nie wykraczają poza sferę biznesową, ale jednocześnie pokazują, że szanujesz daną osobę i wiesz, co się jej podoba.

Zapytaj, co dana osoba chciałaby dostać

Nie trzeba się oszukiwać, prezenty dawane znajomym z pracy nie muszą być specjalnie przemyślane, szczególnie jeśli wylosowałeś kogoś na mikołajki z piętra, na które nigdy nie zaglądasz. Możesz po prostu zapytać tę osobę, co by sobie życzyła, żeby kupić jej dokładnie to, co trafi w jej gusta. Jeśli jednak chcesz zachować element niespodzianki, zapytaj o to kogoś, kto pracuje w jej otoczeniu i może znać ją trochę lepiej. Nawet jeśli nie ma pojęcia o prywatnych upodobaniach swojego współpracownika, może podpowiedzieć Ci, jakiego gadżetu najbardziej brakuje w pracy tej osobie albo co najczęściej jej przeszkadza.

Postaw na coś małego, ale użytecznego

Dla współpracowników najlepiej sprawdzają się prezenty praktyczne, takie jak korkociąg, notatnik albo organizer na biurko. Często nie są to drogie przedmioty, nawet te wykonane porządnie, ale są pomocne i chętnie się z nich korzysta. Nie wydawaj fortuny na osobę, z która mówisz sobie dzień dobry na korytarzu. Postaraj się też, żeby prezent nie mógł być odebrany dwuznacznie. Postaw tylko na to, co wyraźnie wskazuje, że łączą was tylko relacje biznesowe. W ten sposób nie zakpisz sobie z nikogo i nie wprawisz go w zakłopotanie. Nawet jeśli dobrze znasz tę osobę, pamiętaj, że prezent będziesz wręczał w swoim miejscu pracy.